7/24 Acil Telefon Hattı : 0538 814 01 56

Makale Yazıları

Hayvan Barınakları

Hayvan Barınakları

Sizler için, İstanbul Avrupa Yakası hayvan barınaklarının adreslerini ve iletişim bilgilerini listeledik, en kısa zamanda bu barınakları ziyaret edebilir ve ihtiyaç sahibi minik sevimli hayvan dostlarla vakit geçirebilirsiniz.
Parazitler Ve Parazit Uygulamaları

Evcil Hayvanlarda Bulunan Parazitler Ve Parazit Uygulamaları

Kedi ve köpekler, yaşam alanlarında insanlarla birlikte yaşıyorlar. Bunların bazıları sokaklarda başıboş, bazıları da evcil hayvan olarak evlerde yaşıyorlar. Bu hayvanlar kendi başlarına yeterli temizliklerini yapmadıkları için tüylerinde yaşayan kene, pire gibi asalak hayvanlar insanlara geçebiliyor. Bu asalakların yanı sıra, insan sağlığını olumsuz etkileyecek parazitler de geçebiliyor
Köpeklerde Kış Bakımı Ve Kışın Dikkat Edilecek Konular

Köpeklerde Kış Bakımı Ve Kışın Dikkat Edilecek Konular

Kışın her köpek ırkının bakıma ve özene ihtiyacı vardır. Ancak özel olarak ilgilenilmesi gereken hayvanlar da vardır. Bunlar: yavru köpekler, yaşlı köpekler ve kısa kürklü köpeklerdir.
FIV (Kedi Aids Virüsü / Feline İmmunodeficiency Virus)

FIV (Kedi Aids Virüsü / Feline İmmunodeficiency Virus)

FIV retrovirus gurubundan bir lentivirustur. Kedilerde bağışıklık mekanizmasını baskılayarak öldürücü bir hastalık oluşturmaktadır. Hastalık bu yönüyle “Kedi AIDS'i” ya da “kedilerin edinsel bağışıklık yetmezliği” olarak da adlandırılır.
Köpekler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Köpekler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Köpekler hakkında bilinmesi gereken bazı temel bilgiler bulunmaktadır. Bunları bilerek ve kabul ederek köpek sahibi olabilirsiniz. Köpekleri iyi tanımalı ve onunla bir hayatı paylaşabilirsiniz. Ancak tanımadığınız bir köpek cinsi ile uyum sağlayabilmeniz oldukça zordur.
Kediler İçin Zehirli Olan 10 Salon Bitkisi

Kediler İçin Zehirli Olan 10 Salon Bitkisi

Kedileri ve bitkileri sevenlerin en zorlandığı konulardan biri olan kedili evlerdeki bitki seçiminden bahsetmek istiyorum. Kedi sahipleri olarak ne yazık ki her sevdiğimiz ve yetiştirmek istediğimiz bitkiyi direkt evimize alamıyoruz.
Evde Besleyebileceğiniz 10 Egzotik Hayvan

Evde Besleyebileceğiniz 10 Egzotik Hayvan

Evde bir hayvan besleyecek olsanız aklınıza ilk gelenler kuş, kedi, köpek, balık, kaplumbağa ve hatta kirpi olur değil mi? Haydi biraz daha abartarak aslan ve kaplanı da listeye ekleyelim.
Kedilerde Vitamin Eksikliği ve Belirtileri

Kedilerde Vitamin Eksikliği ve Belirtileri

Vitaminler tüm canlılar için oldukça değerlidir. Kedilerde de vitamin eksikliği çeşitliği sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle kedilerin beslenme planlarının detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Vitamin eksikliğinin meydana gelmesinin iki temel nedeni vardır. Beslenme ve altta yatan sağlık sorunu vitamin eksikliğinin yaygın nedenleridir.
Kedilerde Safra Taşlarının Sebepleri Nelerdir

Kedilerde Safra Taşlarının Sebepleri Nelerdir?

Safra kesesi taşları kedilerde sık görülmez, ancak meydana geldiklerinde karaciğer sorunlarına da dikkat edin. Safra kesesi taşlarını önlemek için yapabileceğiniz çok az şey var, ancak kedinizin etkilenme ihtimali çok az. Yalnızca safra taşlarından etkilenirse, çoğu kedi tedaviye yanıt verir.
Kedi veya Köpekler Koronavirüs ile Enfekte Olabilirler mi?

Kedi veya Köpekler Koronavirüs ile Enfekte Olabilirler mi?

Endişeli bir evcil hayvan sahibi olarak Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) hakkında okuduklarınız, siz ve evcil hayvanınız arasında hastalığın bulaşma riski olup olmadığını merak etmenize neden olabilir.
Pet Mikroçip Nedir? Neden Mikroçip Taktırmalısınız?

Pet Mikroçip Nedir? Neden Mikroçip Taktırmalısınız?

Pet Mikroçip kayıp hayvanlar ve çalınan hayvanların bulunması için geliştirilmiş elektronik bir sistemdir. Deri altına yerleştirilen pirinç tanesi büyüklüğündeki çip, okuyucu cihaz ile taranarak iletişim bilgilerinize ulaşılır.
SOSYAL MEDYA
PETKLİNİK VETERİNER KLİNİĞİ Aşık Veysel Mahallesi, Hadımköy Bahçeşehir yolu cad, ParkCity D Blok 2/16 Esenyurt - İSTANBUL Tel : 0212 672 40 02 Gsm : 0538 814 01 56 E-posta : bilgi@petklinik.com.tr Web : www.petklinik.com.tr
Bizi Arayın